Atzar Films

Creacions audiovisuals

Juan Sánchez “Cuti”

cuti-panoramica

Todo suena.

 

Dissenyador de so, músic i compositor

Ha treballat amb cineastes com Victor Kossakovsky, Isaki Lacuesta, Neus Ballús, Agustí Vila, Carles Bosch, Isabel Coixet, Manuel Huerga o Jaume Balagueró.  

FILMS REALITZATS COM A TÈCNIC, DISSENYADOR, ENGINYER DE MESCLES I MUNTADOR DE SO 


Llargmetratges documentals i de ficció

 
  • Cegada de amor (La Cubana)
  • Jaume I (Toni Verdaguer)
  • Los baúles del retorno (María Miró)
  • Antártida (Manuel Huerga): mescles i producció de la banda sonora composada per John Cale
  • Jocs de rol (Alberto Bodegas)
  • Parella de tres (Toni Verdaguer)
  • Hotel Palace (Tricicle)
  • Nexe (Jordi Cadena)
  • Babauou (Pel·lícula sobre Salvador Dalí, dirigida per Manel Cussó)
  • Fuente Álamo, “La caricia del tiempo” (Pablo García) Seleccionada al Festival Internacional de Valladolid 2001
  • Nos hacemos falta “Tilt” (Juanjo Jiménez. Salto de eje). Seleccionada al Festival Internacional de Montreal 2001
  • Balseros (Carles Bosch i Josep Mª Domènech). Seleccionada al Festival de Sundance EE.UU. Nominada al Oscar: Mejor Documental del 2003
  • Aguaviva (Ariadna Pujol)
  • MobyDick (David Fernández i Jordi Vera)
  • Febrer (Silvia Quer) La Productora
  • La casa de mi abuela (Adan Aliaga) Premi a la millor pel.lícula al IDFA, premi millor so: Premis Tirant 2006.
  • El Barón contra los demonios (Ricardo Ribelles)
  • El Barrio de las islas (Daniel Garcia-Pablos)
  • 3055, Jean Leon (Agustí Vila)
  • Volboreta, Mariposa, Papallona (Pablo Garcia)
  • Septiembres (Carles Bosch)
  • LT-22 Radio la colifata (Carlos Larondo)
  • Vivir de pie (Valentí Figueras) los sueños de la hormiga roja.
  • Havel (Carles Bosch)
  • Son and Moon, Diari d’un astronauta (Manuel Huerga)
  • Una cierta verdad (Abel Garcia)
  • La mosquitera (Agustí Vila) Eddie Saeta
  • Cenizas del cielo (Rafael Quiros)
  • Cara-Cremada (Lluis Galter)
  • Bicicleta, Cuchara, Manzana, (Carles Bosch) Digital360
  • Atrocious (Fernando Barreda Luna)
  • Papa, soy una Zombi (Ricardo Ramon, Joan Espinach)
  • Voces de Mozambique (Susana Guardiola)
  • La noche que no acaba (Isaki Lacuesta) TCM
  • La Nit que va morir l’Elvis (Oriol Ferré)
  • Psiquiatras, Psicologos y otros enfermos.(Pedro Telechea)
  • The Pelayos (Eduard Cortés) Bausan Films
  • Els passos perduts (Jordi Cadena)
  • Cuchillo de palo (Renate Costa)
  • El efecto K, el montador de Stalin (Valentí Figueras)
  • El retaule del flautista (Ricart Reguan)
  • Ateneu, la porta de las idees (Daniel Serra Torra)
  • La Plaga (Neus Ballús)
  • Bajarí (Eva Vila)
  • Serrat Sabina: El símbolo y el cuate (Francesc Relea)
  • Demonstration (Victor Kosakovsky)
  • Una vez vi 10000 elefantes juntos (Alex Guimerá)
  • Separation (Hakar Abdulqadir)
  • Mil coses que faria per tu (Dídac Cervera)
 

Curtmetratges i migmetratges

 
  • Expo X (Jaume Meléndez)
  • Escrit a la pell (Judith Colell)
  • El beso perfecto (Miguel Milena)
  • Abran las puertas (Enric Miró)
  • De pizza de pizza (David Pujol)
  • Aftermath (Nacho Cerdà) Primera pel·lícula en Dolby Digital d’Espanya
  • Virgen de la alegría (José Manuel Campos) Premi Goya al millor documental
  • Días sin luz (Jaume Balagueró)
  • Mientras brille el sol (Joan Ginard)
  • Ancien Regim (David Betbesé)
  • Killer berberechos (André Cruz)
  • Doctor Curry (David Alcalde)
  • N.I. (Hernán Migoya)
  • Déjeme que le cuente (Sílvia Munt)
  • Els aucells de la piscina (Miquel Àngel Raió)
  • Génesis (Nacho Cerdà) Premi del Festival internacional de cine fantàstic de Sitges
  • Dos (Fernando Trullols)
  • Lalia (Sílvia Munt) Premio Goya 1999
  • La curva (Víctor Barrero)
  • Entre la multitud (Producciones Cinematográficas del Mediterráneo – PCM)
  • WC (David Hernández) PC Joan Ginard
  • Una bella inquietud (Miquel Àngel Raió)
  • Desde la ciudad no se ven las estrellas (Fernando Trullols)
  • La serpiente de dos cabezas (Eloi Rocamora) Seleccionat al Festival internacional de Valladolid 2002
  • La pipa de Paco (Jaime Alcover)
  • El 64 (Sol Picó)
  • Alicia retratada (Pablo García)
  • Máxima Pena (Juanjo Jiménez)
  • Nit Bus (Juanjo Jiménez)
  • Rodilla (Juanjo Jiménez)
  • Aral (Isabel Coixet)
  • Secrets (Alex Gaultier)
 

Reportatges, sèries, audiovisuals d’exposició i multimèdia

 
  • Nestlé (Muntatge musical per a diferents audiovisuals: 25 anys Nescafé, etc.)
  • Vía Digital (Muntatge musical per a vídeos de presentació i promoció)
  • Exposició de maquetes de trens a l’Estació de França (KONIK)
  • Vacaláctica (MTV). Audiovisual d’animació (Darío Adanti)
  • Exercicis de transfiguració (Miquel Àngel Raió)
  • Flor de Esgueva (Nestlé)
  • Temps de ràdio (CCCB)
  • Opening. Curs educatiu en anglès (Bausan Films)
  • Elvis Christ (MTV). Audiovisual d’animació (Darío Adanti)
  • Miró Tapís, Miró Forja, Miró l’Altre, Miró 1937, El Sopar, Vàmpir. Revisió i restauració del so (Pere Portabella)
  • Bubbles. Coordinador del so, sèrie de 13 capítols de submarinisme (Bausan Films)
  • Documental sobre Tàrrega (Bausan films)
  • Miquel Bauçà (Bausan films)
  • Variacions (Miquel Angel Raio)
  • Girando el Compas (Ojos de Brujo)
  • Nit de texari (Ojos de Brujo)
  • Danone (Digital 360)
  • Asha Sèrie d’animació 52 cap. (Digital 360)
  • Lila Sèrie d’animació 21 cap. (Digital 360)
  • Sèrie d’animació (Disney Factory).
  • Sweesters: Virtual Room. Sèrie d’animació 52 cap. (Eddadesign, TV3)
  • Is Berlin for all? (Ariadna Pujol)
  • Would you dare to be my voice? (Ariadna Pujol)
 

COMPOSITOR DE MÚSICA, BANDES SONORES I ESPOTS PUBLICITARIS

 

Bandes sonores

 
  • El secreto de mi abuelo (Rafael Viguer)
  • A la recerca de la felicitat (Albert Abril)
  • Taxicomania (Kiku Vidal) Premi del Festival de cine d’Elx
  • La peligrosa frontera del felpudo (Kiku Vidal)
  • Truqui abans d’entrar (Invitro films)
  • La parabólica (Oriol Ferrer)
  • Los días de Fígaro (Enric Miró)
  • La ciutat de la sort (Jaume Balagueró)
  • Una bella inquietud (Miquel Àngel Raió)
 

Música

  • Canaleta (Enric Miró)
  • Nestlé 94 (Composició de la sintonia d’informatius interns)
  • Vía Digital (Sintonies, espots i vídeos de presentació i promoció)
  • Nestlé 2001 (Composició de la sintonia d’informatius interns)
  • Túnel de sensaciones (disseny de so i música per a l’exposició de Galicia 2001, 7 sales equipades amb sistema multicanal) (Mercè Hervàs)
  • Dhamma Neru, centre de meditació vipassana (Ariadna Pujol)
 

Espots

Miura – LadaNiva – Pescanova – Binaca – Pectol – Revista Gràcia – Bio Century – Campanya per la pau – Bonos ICO – Jardiland – Bimbollos Bimbo – Open Bank – Magdalenes Easo – Polyswing – 100 anys Santa Cruz de Tenerife – Cointreau – Telecom Consulting – Balseros – Somnis d’una nit d’estiu (Teatro Borras 2002) – Campanya per la dansa (TV3 2006).  


EXPERIÈNCIA LABORAL I DOCÈNCIA


  • Músic guitarrista en diferents festivals de jazz i rock de Madrid (Guadalquivir, PVP, Betty Misiego, etc.)

  • Creació de grups musicals i músic de sessió: Trio Mòbil, Oleo Jazz Quartet, Hot Bolshevic, Peter Delphinic Quartet, Octopussy, Amordiscos (Premi als millors arranjaments musicals a R.N.E.)

  • KRA-Vianal (composició de bandes sonores, creació musical a Art Klaustrofòbic a Refugi de Badalona, Centre cívic de Sant Andreu, clavegueres de Barcelona, sala Transformadors, Mercat de les Flors)

  • Tècnic de muntatge i mescles de Josep Mª Plans (Sopa de Cabra, Sau, Bars, Els Diables, Hèctor Vila, etc.)

  • Tècnic de so i mescles Croma 440 (Jordi Sabater, Tete Montoliu, Marina Rossell, Maria del Mar Bonet, Lluís Llach, etc.)

  • Tècnic de so i disseny de directe del grup Tradivarius – Tècnic de so i manteniment de Gest-Music (posada en marxa de la primera Harrison per a cinema a Espanya i del sistema DOLBY STEREO SR de l’estudi)

  • Muntatge de l’estudi de so de Gest-Music de Canet – Professor a l’escola d’informàtica musical i tècnics de so Microfusa

  • Director tècnic d’Efectes de Cop S.L., disseny de so per a cinema, T.V. i audiovisuals

  • Col·laborador com a dissenyador de so per als estudis Tecni-3 i QT Lever

  • Director tècnic de B.S.O., composició musical per a espots publicitaris, disseny de so per a cinema, T.V. i audiovisuals

  • Professor a l’escola Microfusa per a tècnics de Postproducció de vídeo i cinema

  • Director tècnic de Cuti & Paste, disseny i confecció de so per a la indústria del cinema i l’audiovisual

  • Professor de so al Cineclub l’Hospitalet – Classes magistrals de so en el màster d’audiovisuals creatius de la Facultat de Ciències de la Informació (UAB)

  • Classes magistrals de so al màster de Documental de creació (Universitat Pompeu Fabra)

  • Classes magistrals de Disseny de So per al curs “Paisatges sonors – La confluència audiovisual”, organitzat per la SGAE i la UAB – Cap d’estudis del Departament d’Àudio a Adagio Formació

  • Professor i col·laborador a l’escola superior de so MK3

  • Enginyer de mescles i dissenyador de so per a cinema i TV a Digital 360 (Cromosoma)

  • Col·laborador a Figtree Estudis i Audioprojets com a enginyer de mescles i dissenyador de so

  • Professor de postproducció, disseny de so i mescles a l’Institut SAE de Barcelona